עלון מס' 24, מרץ 2023
דבר העורכת

 קוראות וקוראים יקרות ויקרים,

בסוף שנת 2022 (בסוף חודש ספטמבר) החל שיתוף פעולה חשוב, בין איגוד רופאי בריאות הציבור בהסתדרות הרפואית והאגודה לרפואה ומשפט, שמטרתו לקדם נושאים שונים מתחום בריאות הציבור ולהשפיע על מקבלי ההחלטות בתחומים אלה. לפיכך, הוחלט על הקמת פורום משותף שייפגש מעת לעת, ועל הקמת קבוצות עבודה מגוונות, שיכללו נציגים מתחומים שונים בנוסף על אנשי בריאות הציבור והמשפט. הפורום קורא לחברות וחברים נוספים ממגוון תחומי ידע ועשייה, כגון: רפואה, סיעוד, משפט, ביו-אתיקה, מקצועות הבריאות, רפואה משלימה, סוציולוגיה, דת, פילוסופיה, חינוך, דמוגרפיה, פריון והפריה, כלכלה וכדומה, המוצאים עניין בפורום להצטרף ולקחת חלק בדיונים ובקבוצות העבודה של הפורום. להלן הקול הקורא המלא מאת נשיא האגודה לרפואה ומשפט, עו"ד יונתן דייויס.

ברוח זו, מובאת סקירה אודות התפתחותה של האגודה לרפואה ומשפט מאז הקמתה על ידי פרופ' אמנון כרמי בשנת 1972. הסקירה המקיפה, שנעשתה על ידי נשיא האגודה כיום עו"ד יונתן דייויס, מובאת במדור מוסדות ואישים. בנוסף, ההתפתחויות האחרונות, שהעלו על סדר היום הציבורי את נושא הפסקות ההריון (הפלות) ואת נושא זכות האישה על גופה, הניבו מאמרים רבים בנושא פריון ויילודה.

קריאה מהנה,

לימור.

 

כל מי שמעונין/ת להצטרף לפורום או לקבוצות העבודה שהוקמו במסגרתו או לקבל פרטים נוספים מוזמן לפנות למייל - Public.health@ima.org.il.