עלון מס' 20, מרץ 2020
מוסדות ואישים
המרכז לביו-אתיקה עירונית של אוניברסיטת טמפל / ד"ר רותם ויצמן

 

המרכז לביו-אתיקה, בריאות עירונית ומדיניות של אוניברסיטת טמפל בפילדלפיה מחויב להגדיר את אתגרים האתיים של בריאות הציבור העירונית, מצב בריאות הציבור והמדיניות ולהתייחס אליהם באופן מקצועי.

המרכז הוקם מתוך מחשבה שפילדלפיה, השופעת במרכזים רפואיים אקדמיים, צריכה להיות אחת הערים הבריאות ביותר במדינה, אך עדיין קיימים פערים בריאותיים בתוך העיר. המצב הבריאותי מטריד במיוחד בצפון פילדלפיה, שם מספר גבוה באופן בלתי פרופורציונלי של תושבים סובלים ממצבים בריאותיים הניתנים למניעה ולטיפול - והרבה סובלים ממחלות כרוניות ואינם מכוסים בביטוחי בריאות.

המרכז הבינתחומי של המרכז כולל את תושבי הקהילה, אנשי סגל, סטודנטים וצוות המייצגים בתי ספר רבים בתוך אוניברסיטת טמפל, כולם פועלים לשם שיפור מצבם הבריאותי של אוכלוסיות עירוניות פגיעות ולשם מיתוג אוניברסיטת טמפל כאוניברסיטה מובילה ומוכרת בתחום בריאות וביו-אתיקה.

המרכז פועל להשגת שלוש תתי מטרות נוספות:

1.     חינוך - חינוך בין-תחומי ומקצועי.

2.     מחקר – תוך מעורבות קהילתית חיונית לפיתוח אסטרטגיה חדשה לביצוע ניסויים קליניים בעלי משמעות ונגישות לקהילות. כמו כן, במרכז חוקרים נושאים של פערים בריאותיים בקהילות, על מנת להעלות למודעות את המידע הדרוש לשינוי מדיניות חיוני. לבסוף, במרכז מתחייבים לחקור ספציפית הבדלים אתניים ודרכים לשיפור הטיפול בחולה.

3.     מתן שירותי בריאות – במרכז מחויבים לפתח גישות ייחודיות להספקת טיפול מותאם לצרכים של המתגוררים בקהילות במצוקה בעיר.

כתובת אתר המרכז: https://medicine.temple.edu/departments-centers/research-centers/center-bioethics-urban-health-and-policy