עלון מס' 17, ספטמבר 2017
הכנס העולמי ה-12 על ביו-אתיקה, אתיקה רפואית ומשפט רפואי

הכנס העולמי ה-12 על ביו-אתיקה, אתיקה רפואית ומשפט רפואי/ רותם ויצמן. 

הכנס ה-12 של קתדרת אונסקו"ו לביו-אתיקה, התקיים השנה במלון סט. רפאל בלימסול שבקפריסין, בתאריכים 21-23 למרץ 2017.

בכנס זה, שהוא אחד המובילים בעולם בתחום הביו-אתיקה, השתתפו למעלה מ-600 נציגים מלמעלה מ-69 מדינות. הכנס נערך בחסות: אונסק"ו, ההסתדרות הרפואית העולמית, הפדרציה העולמית של ארגונים הסטודנטים לרפואה, ההסתדרות הרפואית בישראל, פורום צפת לביו-אתיקה, המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה, אוניברסיטת חיפה, ההסתדרות הרפואית של קפריסין ומשרד הבריאות של קפריסין.

בכנס התנהלו שבעה מושבים מקבילים בתחומים מגוונים, ביניהם: חינוך לאתיקה רפואית, סוף החיים, הצהרת ג'נבה, תיירות מרפא, אוטונומיה, ביו-אתיקה והתרבות הדמוקרטית, הזנה בכפייה.

במקביל למושבים התקיימו מפגשים רשמיים של הקתדרות, ועדת החינות ושל ה-IFT. מטרת המפגשים הייתה לקדם את הפעילות של הקתדרות השונות ולבחור בעלי תפקידים לקתדרות ולמוסדות הרשמיים.

בראש הכנס עמד פרופ' אמנון כרמי שמוביל את הכנסים של קתדרת אונסק"ו לביו-אתיקה כבר מהכנס הראשון.

בכנס הרצו מטובי ההוגים בארץ בתחום האתיקה הרפואי, ביניהם היו פרופ' אמנון כרמי, פרופ' שמעון גליק, הרב יובל שרלו, פרופ' נילי טבק וד"ר תמי קרני. כל מרצה דן בנושא מרכזי הקרוב לליבו; נושאים כמו: הטיפול בסוף החיים, הזנה בכפייה והקוד האתי לרופאים.

בערב הועלו הופעות, בערב הראשון הועלתה הופעה של להקת מחול קפריסאית ובערב השני הופעת ריקוד בנושא דילמה אתית, שאת ההופעה הובילה פרופ' דניאלה קידר עם שני רקדים ישראלים. הופעת הריקוד של סימלה את פתיחת מחלקות הקתדרה שיעסקו באומנות וביו-אתיקה.

 

אתר הכנס: http://www.isas.co.il/bioethics2017-Limassol/index.php